Travel

BELGIE ZA 3 DNY

24/10/2018

Už je to zase nějaká doba, co jsem napsala článek..

První článek po prázdninách jsem chtěla mít z Bali, ale jelikož vím, že ten mi zabere minimálně 3 další články, tak Vám sem šoupnu nejdříve něco z Belgie.

Výlet do Belgie byl docela narychlo. Kamarád se ozval, že jede karavanem do Bruselu, tak jestli nechceme jet s ním, no a my jsme neodolali. Vyjeli jsme ve středu odpoledne a dorazili jsme tam k večeru, kdy už se nám nikam nechtělo, tak jsme si dali večeři a těšili se na další den.

Ráno (asi okolo 8) jsme se jako první šli nasnídat do parku – Parc de Bruxelles, na odpočinek a krásnou procházku ideální. U tohoto altánku jsme snídali. Myslím si, že se tady v létě konají nějaké koncerty, jelikož před altánem bylo asi 20 laviček na sezení.

Poté jsme se vydali jen tak na procházku městem s tím, že se půjdeme ubytovat do hotelu. A co jsme po cestě viděli, stojí za zmínku.

Královský palác Brusel

Park Mont des Arts 

A cestou k čůracímu chlapečku – Manneken Pis (symbol Bruselu) jsme šli jen za nosem a procházeli se opravdu krásnými uličkami, takže když vypnete navigaci, tak se Vám nic nestane a uvidíte i tak krásná místa, aniž byste chtěli.

Jinak mě tedy čůrací hošík vůbec nenadchl.

Další krásné uličky a místa

Pak samozřejmě nádherné náměstí Grand Place, kde každým rokem náměstí něco zdobí. V zimě tam je led na bruslení, na jaře je tam nádherná výzdoba květin a pak jsou tam i další různé akce. No a my jsme nechytli samozřejmě nic. Výzdobou květin myslím tuhle nádheru KLIK. Kterou nazývají “Flower Carpet”.

RADNICE

Když stojíte naproti radnici a vydáte se směrem pravé ruky do uličky za Vámi, tak dojdete k nádhernému úzkému domečku, který se mi moc líbil. V navigaci ho najdete pod názvem Bijouterie De Witte.

CESTA K ATOMIU

K Atomiu jsme šli z centra pěšky, je to asi 8km (pokud si pamatuji správně) a byla to nádherná procházka. Viděli jsme spoustu věcí, které bychom normálně neviděli, kdybychom jeli metrem. Takže pokud budete mít čas, tak doporučuji využít Vaše nohy.

Katolický kostel – Sint-Katelijnekerk

Random dveře, které mi připomínaly Anglii 😀 Ale ty bohužel nevím, kde už jsou.

V Parc Elisabeth jsme strávili asi hodinu a jen jsme seděli a koukali se na Basilique Nationale du Sacré-Cœur à Koekelberg.

ATOMIUM (finally)

Musím uznat, že to byla dlouhá cesta (která stála za to), ale nazpět už jsme jeli metrem.

BRUGGY

Brussel je moc pěkné město, ale mnohem víc se mi líbilo Bruggy. Tohle městečko jsem si zamilovala. A doporučuji tam jet na jeden celý den. Kdybychom měli více času, tak jsme tam tak měsíc :-D. No.. ono by tam po chvíli nebylo asi moc co dělat, ale je to jedno z nejhezčích měst (možná úplně nejhezčí), které jsem kdy viděla. Ta architektura, to čisto, opravdu jsem byla mile překvapená.

Do městečka jsme se vydali vlakem, který z Bruselu a zpět stál 750Kč a cesta trvala hodinu. Vlak jezdí z centrálního nádraží – Gare de Bruxelles-Central. Jízdenku si můžete zakoupit až na nádražíKdyž jsme vystoupili, tak jsme se vydali za davem lidí a dovedli nás přesně tam, kam jsme chtěli, takže se nemusíte bát, že byste trasu do centra nenašli. My jsme se od davu úplně odpojili a zašli jsme do uličky, kde nikdo nebyl a do centra jsme došli úplně jinou uličkou bez lidí. V Bruggy to má opravdu krásnou atmosféru. Počasí nám také vyšlo, takže vše bylo perfektní.

Centrem Bruggy je Market Place (1.fotka). Pod tímhle náměstím je ještě jedno menší náměstí, které nevím, jak se jmenuje, ale je tam Stadsbestuur Brugge a Basilica of the holy blood. (2. a 3. fotka je to menší náměstí, které se mi líbilo víc, než to velké)

Tahle fotka se nachází u Boottochten brugge.

A posledním místem, na které jsme cíleně mířili, byl Ezelpoort. Chtěli jsme se projít kolem vody, takže od tohoto místa jsme šli podél vody zpátky na vlak.

KAM ZAJÍT – JÍDLO/PITÍ

Co byste určitě neměli vynechat v Brusselu, či Bruggy?

Brusel

DELIRIUM –  Pokud jste pivaři, tak rozhodně byste měli zajít do baru, kde mají na výběr z 2000 piv, ale “jen” 30 píp. Piva které jsem ochutnali –  Delirium red, Delirium Tremens a to třetí myslím byl nějaký Ferdinand, ale už si nejsem jistá. Bar se nachází ve slepé uličce u čůrající holčičky – Impasse de la Fidélité / Getrouwheidsgang.

FRITLAND – Jejich vyhlášené hranolky, byste také měli zkusit. My jsme je zkusili v bagetě s masem ve Fritlandu. (úplně nevím, jestli mi to chutnalo dohromady, ale určitě to bylo zajímavé spojení) přikládám fotku na konec článku.

Bruggy

Lizzie’s Wafels – Do Bruggy jsme zašli pouze do jedné restaurace a to na wafle, když budete v Belgii, určitě stojí za to, si wafli dát. Lizzie’s Wafels byl podnik speciální tím, že nedělali klasické malé wafle, ale 3x tak větší.

A nakonec

NAŠE UBYTOVÁNÍ  Chtěli jsme bydlet přes airbnb, ale nakonec nám vyhavovalo toto ubytování. V hotelu nás velmi mile překvapili, když jsme se přišli ubytovat, tak nám sdělili, že jsme byli přesunutí do nejnovější budovy a do pokoje deluxe. Od centra bylo ubytování přibližně 1km.

Jo a metro stojí okolo 7 eur na den.

(nezařazené fotky)

Na tenhle baráček jsme narazili úplnou náhodou. Viděla jsem ho někde na instagramu a aniž bych ho hledala, tak se prostě zjevil sám 😀 . Leží tedy na docela frekventovanější ulici, takže udělat fotku z druhé strany bylo docela náročnější.


 

Tak pa,

Dája ♥

You Might Also Like

14 komentářů

 • Reply Elle about everything 25/10/2018 at 11:03

  Tak teď jsi mě na Belgii dost nalákala, abych řekla pravdu 🙂 A fotky máš nádherné!

  • Reply Dája 25/10/2018 at 11:19

   To jsem moc ráda, určitě bych tam jela znova. 🙂 Moc ti děkuji. 🙂

 • Reply Tereza Outcry 25/10/2018 at 13:13

  Já se ták těším, až i přítel bude mít auto, které bude schopno ujet takovou dálku. 🙂 Moc krásné fotky! 🙂

  • Reply Dája 25/10/2018 at 13:26

   Moc děkuji. 🙂 Držím palce, ať je to co nejdřív. 🙂

 • Reply Benjaminek 27/10/2018 at 12:11

  Ty fotky a co píšeš, je opravdu neskutečné a nádherné! Jako soudě podle fotek, co vidím, se mi teda fakt nejvíc zalíbili ty uličky a ta cesta k Atomu❤️ Doufám, že jednoho dne budu mít taky takové štěstí a budu se tam moct jet podívat 🙂

  • Reply Dája 29/10/2018 at 17:00

   Držím palce, ať se ti to povede. Stojí to za to! 🙂 Moc ti děkuji 🙂

 • Reply Linda 01/11/2018 at 13:38

  To je nádhera. pravdu je to tam krásné. Moc se mi líbí, jak to máš spojené i s těmi tipy. Už se těším na článek o Bali 🙂

  • Reply Dája 05/11/2018 at 17:26

   Moc ti děkuji. 🙂 Také se těším, až se k tomu pořádně dostanu 😀 🙂

 • Reply Adela 03/11/2018 at 19:09

  Naprosto nádherný barevný fotky!! 🙂 <3 Úplně si mě nalákala Belgii navštívit, i když jsem o tom snad nikdy nepřemýšlela a měla jsem jiné cíle 🙂

  • Reply Dája 05/11/2018 at 17:25

   Tak to jsem moc ráda, že jsem tě nalákala! 🙂 Moc ti děkuji. ♥

 • Reply Anička 05/11/2018 at 20:33

  Panejo, Belgie vypadá krásně! 🙂 Ten altánek, ty v té zelené sukni a wafle – asi nejoblíbenější části z článku. Moc se těším na ty slibované články z Bali! 🙂

  TheWayByA

  • Reply Dája 06/11/2018 at 15:37

   Jé, moc ti děkuji. 🙂 To jsem ráda! 🙂

 • Reply neverbealone 06/11/2018 at 20:50

  Ach ty domečky .. nádhera. Ta Belgie s Holandskem jsou tím prostě proslulí. Už tam taky sakra musím někdy vyrazit 😀 mám přítele skoro pořád v Amstru a pořád nejsem schopná si udělat čas a vyrazit jednou já za ním.

  Ta zelená sukně je skvělá! Obzvlášť na fotce s modrými okny 🙂

  • Reply Dája 15/11/2018 at 13:47

   Přesně, taky miluji barevné domky 😀 Tak šup za přítelem! Určitě nebudeš litovat 🙂
   Moc ti děkuji 🙂

  Leave a Reply