Travel

TRIP TO BARCELONA / VÝLET DO BARCELONY

14/02/2018

JSEM ZPĚT

V pondělí jsme se se ségrou vrátily z Barcelony. A to byla jízda! Ale začnu hezky od začátku.

SOBOTA

V sobotu odpo jsme letěly tam, když jsme teda přiletěly, tak jsme nasedly na bus, který nás dovezl do centra Barcelony a k našemu hotelu (spíš to byl guest house :D) jsme to ještě takové 2 km měly. Cestou jsme totiž chtěly vidět sochu K. Kolumba, abychom už k ní nemusely (mimochodem jsme jí stejně asi ještě 3x potom viděly :D). A  jestli víte (taková zajímavost), kam Kolumbus ukazuje, jakým směrem..? (viz.fotka) Hodně lidí si myslí, že na Ameriku (když jí objevil), ale on ukazuje na Indii.:D

 

Když jsme došly do guest housu, tak jsme měly check in, ale nemohly jsme se dostat ani dovnitř, jelikož dveře nešly žádným způsobem otevřít. Takže za námi musel přijít dolů pán z recepce, kterému se to povedlo, ale až po dlouhém přetahování a tahání. A když jsme vstoupily dovnitř, tak se dveře zavřely a už nešly otevřít vůbec. Takže jsme tam byli všichni uvěznění. Ale naštěstí jen na chvilku. Sice se málem ty dveře rozbily, ale nakonec to nějak šlo.

Tak jsme se vydaly se ségrou do víru nočního velkoměsta. Které bylo nádherné. Večerní Barcelona je kouzelná. Vyšlo nám i počasí, takže všechny dny svítilo sluníčko a přes večery byla krásná čistá obloha. Když se setmělo, umělci šli do ulic a zpívali a hráli, jak na kytaru, tak i na piano. Tancovalo se a byl to krásný zážitek. ALE! Je tam velká kriminalita. Na vlastní oči jsme se ségrou viděly, jak tam jeden kluk okradl starší paní. A ten běžel takovou rychlostí, že jsme nevěděli, co máme dělat. Stály jsme jak otupělé. Takže pak už jsme si držely kabelky pevně u těla. Ale ani byste to do takového pěkného kluka neřekli. Mladý a pohledný. Jsou to prevíti!

NEDĚLE

V neděli jsme vstávaly už před šestou, abychom stihly východ slunce nad parkem Güell. A to byl úžasný start do nového dne. Sice jsem se moc nevyspala, na těch postelích, ale i tak to bylo skvělé ráno.:) Mimochodem, bylo +, že když jsme do toho parku přišly do 8:30, tak jsme nemusely na tu jednu část parku platit žádné vstupné. Normální vstupné je 8€. Tak taková rada, pokud tam někdy pojedete za kulturou, přivstaňte si, stojí to za to.:)

A od toho parku jsme už chodily jen pěšky. Za ten celý den jsme ušly 19 km.

Byly jsme se podívat na oba dva domy Gaudího, na Sagrada Famíliu a jelikož jsme jen chodily, tak jsme viděly i různou architekturu a parky, které bychom normálně neviděly. Musím říct, že bez Gaudího by Barcelona byla v pytli.:D ( Kromě Messiho samozřejmě :D). Myslím to tak, že všechno v Barceloně je právě do Gaudího stylu, který je podle mého názoru opravdu zajímavý a speciální.

Chudák ségře bylo strašně špatně, ale hrdinsky se mnou ušla celých 19 km a hledala i se mnou tu nejlepší restauraci, kde bych se já mohla najíst. A celý výlet s ní byl super, jelikož to snad i celé naplánovala a nic nenechala na mně.:D

Vyšlo nám i počasí, už od soboty bylo krásně a svítilo nám sluníčko. Byla jsem překvapená, že i když byla trochu zima, tak to tam všude strašně smrdělo, říkala jsem si, jak to teprve musí smrdět v létě.. Jo a bezdomovci na každém rohu, ale jsou neškodní, dokonce ani nežebrali.

A mají nádherné kruháky! fotky dole ↓

PONDĚLÍ

No a okolo 3 hodiny ranní jsme vstávaly a jely zpátky na letiště. Cesta přeplněným autobusem byla odporná. Taky se Vám děje, když v autobuse stojíte, maté plno tašek a bus je k puknutí narvaný, že se vám začne rosit čelo, až máte zimnici?

FOOD

Jinak food článek neudělám, jelikož jsem zapomněla fotit jídla. Vše jsem hned snědla.. až teda na jednu véču, ta je tady dole. ↓ Bylo to typické španělské jídlo z rýže a jmenuje se to Paella, já si to dala s kuřecím masem a normálně by k tomu podávali houby, ale já je nejím, takže jsem si to dala bez nich. A maso nebylo taky nic moc, ale rýže byla moc dobrá s tím sosem.:D Takováhle typická jídla a restaurace byla na každém rohu. A to samé bylo s kavárničkama, byly úplně všude ♥ Alespoň mám jednu kavárnu vyfocenou a je taky dole ↓

 

PARK GÜELL

POBŘEŽÍ

 

GAUDÍHO DOMY

VEČEŘE

KAVÁRNA

PARC DE LA CIUTADELLA

Také se tam konal půl maraton, takže plno lidí. (A všichni smrděli):D

BARCELONSKÁ KATEDRÁLA

A naposled SAGRADA FAMILIA

 

 

 

Barcelona je krásná díky své architektuře, ale už bych se zpátky vracet nemusela. 🙂

Dája

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply