Au pair life

2. / AU PAIR / OTÁZKY PRO BUDOUCÍ RODINY

08/02/2018

2.část AU PAIR POBYTU V USA

V 1.části jsem zabývala, jak jsem se k au pair vůbec dostala, celý článek najdete TADY

V dnešní části Vám povím o tom, na jaké otázky se rodiny ptát. Jedny z nejdůležitějších otázek!:D

OTÁZKY!

 1. PRAVIDLA HNED OD ZAČÁTKU

  Je DŮLEŽITÉ si ujasnit pravidla hned na začátku! Takže, když Vám rodina řekne, že bude potřebovat ,,jen” 40 hodin týdně, abyste pracovali, tak opravdu si to třeba screenshotněte, že jste se na tom domluvili! Z vlastní zkušenosti Vám říkám, že to je opravdu důležité.

 2. AU PAIR V OKOLÍ

  Zeptejte se, jestli okolo nich bydlí také nějaké au pairky, popřípadě jestli mají stejně staré děti jako vaše future host rodinka, abyste mohli pořádat playdates. Ohromná výhoda, pak si děti spolu hrají a co si budem, někdy je to kafíčko s kámoškou potřeba, a Vám ten den i pak rychleji utíká.:)

 3. OKOLÍ

  Také důležitá info, jestli je v okolí hřiště, knihovna, YMCA, parky, atd… Je docela fajn, pokud si vyjdete s dítkem na procházku (v kočárku, či pěšky), tak abyste mohli dojít na nějaké hezké hřiště, nebo do parku a neměli jste to třeba 5km. Každý den by to byl docela vopruz chodit.

 4. AUTO

  Jestli máte řidičák, tak lpěte na autě. V USA je to opravdu potřeba n.1. mít auto. Bez auta se většinou nikam nedostanete a rodinky bydlí od sebe pěkně daleko. (Záleží, kam se vydáte, já bydlela v Massachusetts kousek od Bostonu). Ale jinak obchoďáky, výlety do jiného státu, vyjet si někam na kafe s kámoškou, vše je daleko, takže tohle bych brala jako tu jednu z nejdůležitějších věcí. Takže, jestli Vám auto budou půjčovat, nebo budete mít vlastní (lepší varianta, nejste závislý na nich). Pokud není auto, zda je tam jiná doprava v blízkosti (většinou vlaky, nebo také autobusy).

 5. DĚTI

  Na ty se ptát samozřejmě jako první. Děti v USA jsou extra rozmazlené, takže počítejte s tím, že tak, jako tak, budete mít dítě aspoň trochu rozmazlené. Tudíž je lepší se dopředu zeptat, zda dítě už mělo někdy nějakou au pair, jestli je zvyklé mít ,,holky” na hlídání.Jestli chodí spát po ,,O” a dávají si napíky. Co rádi dělají, s čím si rádi hrají. Jestli smí koukat na TV. Jak často mají povolenou elektroniku. Jestli mají alergie. Jaký mají vztah s předešlými au pair. Jaké mají vztahy mezi sebou (sourozenci). Chodí do školy/školky.

 6. HOUSEHOLD DUTIES 

  Domácí práce, co po Vás budou chtít. Uklízet po dětech, stlát jim, prát atd.. Můžete si v budoucnu, (až u nich budete) říct třeba o extra money za úklid jejich ložnice, vyprání a tak. Ale nedělejte to zadarmo.

 7. RODINNÉ AKTIVITY

  Zda spolu cestují k moři, na hory, mají nějaké společné aktivity. Jestli děti berou s sebou… (Jestli Vás vezmou s sebou :D)

 8. OČEKÁVÁNÍ OD AU PAIR

  Tak tady je to jasné. Co od Vás vaše future host family očekává, zda mají nějakou představu.

 9. MAZLÍČCI

  Také jasná otázka, jestli s nimi žije nějaké ztřeštěné zvířátko.:)

 10. ČAS

  Opravdu důležité téma, čím více času, tím líp pro Vás. Jak už jsem psala v 1. bodě, upřesněte si pracovní dobu a nepřesluhujte. 45 hodin týdně je maximální doba, kterou nesmíte překročit, je tam na to zákon. Je to vysilující a máte minimálně 1,5 dne volno a jeden celý víkend v měsíci volný a je to strašně málo. Obzvlášť, když si chcete vyjet někam na výlet. A ostatní au pair taky moc nevídáte, pokud neponocujete a tedy od těch 7pm, kdy konečně máte čas, si vyjdete na víno, nebo jen tak si jdete sednout na pláž. Takže radím, tohle si opravdu pořádně s rodinkou proberte, čas je tam potřeba na to, vůbec poznat tu krásnou Ameriku a bez času nic neuvidíte.

 

Takhle jsem Vám shrnula ty nejdůležitější otázky, na které je opravdu dobré se ptát. V dalším článku o Au pair napíšu o víc otázek, ale spíš těch klasických + rovnou otázky přeložené v angličtině.:)

Dája

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply