Au pair life Life

1. / HOW I BECAME AN AU PAIR

05/02/2018

JAK JSEM SE VLASTNĚ STALA AU PAIR v USA?

Psal se rok 2015, 14.prosince, kdy jsem začala chodit na VŠ, která mi nevyhovovala. Rozhodla jsem se, že bych mohla odletět na půl roku do Anglie jako au-pair, bylo to blízko, a kdykoli se za mnou mohl kdokoli přijet podívat. Řekla jsem to své mamce, která se na místě rozbrečela, že jí chci opustit. Bylo mi v tu dobu 19. Sedli jsme si celá rodina do obýváku a můj táta prohlásil, že když už chci někam letět, tak ať letím do té své vysněné Ameriky… Mamka se s udivením na něj koukla (nečekala od něj takový podraz :D).

Začali jsme hledat různé agentury, přes jakou se nejlépe a bezpečně dostat do Ameriky. Měla jsem štěstí, že za dva dny byla schůzka s agenturou Cultural Care Au Pair v Praze. Byla zdarma a jako jediná jsem tam měla půlku své rodiny:D Šla tam se mnou jak ségra, tak mamka. (Díky bohu, že táta venku hledal místo na zaparkování, tudíž nemohl přijít, jinak by to bylo už vážně trapné :D)

POHOVOR

17. prosince se konala ta schůzka/pohovor. Bylo nás tam asi 6 a ptali se nás anglicky na různé věty, jak bychom je přeložili. Pak tam byla velice krátká konverzace v angličtině. Byla tam samozřejmě i prezentace, co ta agentura nabízí, jak to celé probíhá, co vše agentura platí, co platíme my… Konečná otázka byla, proč se chceme stát au pair. Na konci pohovoru nám řekli, kdo se na au pair hodí, a kdo by měl ještě na sobě zapracovat.

Přijela jsem domů a začala si dělat svůj profil na cultural care stránce, jelikož jsem měla jasno, že tato agentura je nejlepší. Měla nejlepší hodnocení na internetu a každý si jí chválil. A také píší, že mají největší výběr ,,host rodin”, což je pravda, ale nemyslím si, že ostatní agentury jsou o tolik horší. Hlavně cultural care je ze všech nejdražší. 

Trvalo mi 2 dny, než jsem si profil založila, jelikož se vše muselo vyplňovat anglicky a bylo asi bilión otázek..+ tam musíte napsat i motivační dopis pro rodinu, proč by si právě mela vybrat vás. Hned jak jsem si profil dokončila, tak jsem nedočkavě čekala na schválení a následně na svoji první rodinku, která se mi ozve.

JAK TO FUNGUJE?

Funguje to tak, že máte ten svůj profil a rodinky se ozývají vám, a ne vy jim. Takže se vám ozve rodina a váš profil se přestane ukazovat dalším rodinám, (jako kdyby se uzamknul jen pro tu rodinu, která si vás právě dala do ,,oblíbených”) a vy máte 24 hodin na to si prohlídnou jejich profil a následně zkontaktovat, pokud se vám líbí, nebo ne. Poté se rodina z vašeho profilu vymaže a jste zase veřejní a mohou se vám ozývat další rodiny. Já takhle prošla asi 10 rodinami (každý den jsem měla novou rodinu na svém profilu, někdy i dvě rodiny, pokud jsme se domluvili, že se mi nelíbí a nemohli by si mě vymazat ze svého profilu, tak jich šlo i víc za ten jeden den). Pak se spojíte třeba přes SKYPE a nebo jen emailem (ale doporučovala bych si s rodinkou zavolat, abyste je viděli).

Nakonec jsem si vybrala úplně první rodinu, takže jsme si dali na stránkách ,,match”, a už si mě nikdo jiný vybrat nemohl.

Šla jsem na velvyslanectví USA a podala si žádost o vízum J1. Musela jsem si zajít k doktorovi na prohlídku, že mi opravdu nic není, musela jsem si také zajít do pojišťovny, a zajít si nechat udělat výpis z rejstříku trestů. Když už jsem vše měla, přišla mi letenka, že letím 29.2.2016 z Prahy do NYC s přestupem v Londýně.

Byla jsem NADŠENÁ! Konečně odletím do své vysněné Ameriky.

Oznámila jsem to celé své rodině a kamarádům, a byli z toho jak nadšení, tak smutní, že mě třeba neuvidí 2 roky. Jelikož tam letíte na rok, a když se vám tam bude líbit, můžete požádat o prodloužení o 6,9 nebo 12 měsíců.

5.únor CELEBRATING

Oslavila jsem mé 20. narozeniny, se všemi se rozloučila a čekalo balení. To bylo to nejhorší! Ale o tom až v dalším článku. Objela jsem všechny příbuzné a šup na letiště. Poslední měsíc utekl tak rychle. S budoucí rodinou jsem si ještě poté psala skoro každý den email a volali jsme si ještě 2x přes skype.

FINÁLNÍ ČÁSTKA + KDE NAJÍT AGENTURU

Agentuře jsem zaplatila okolo 40 000,-Kč. Byly v tom letenky do Londýna a z Londýna do New Yorku, pojištění na celý ten rok, tréninková škola v NY a tak dál.

TADY je stránka poplatků a dalších nákladů, je možné, že to třeba trošku zlevnili. Ale započítala jsem i nějaké peníze do začátku, které jsem si vyměnila za dolary.

TADY jsou celé jejich webovky.

 

V dalším článku se budu zabývat na jaké otázky se rodiny ptát, co je důležité vědět před odletem, co si sbalit, a co nechat doma, jaký byl můj rok v USA a mnohem víc, takže STAY TUNED, máš se na co těšit.:)

D.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply